• Смарт

Як обрати меблі для першокласника

За статистикою сучасна дитина витрачає на навчання 10-11 годин на день. З них, 4-5 годин йде на виконання домашнього завдання. Шляхом не важкого підрахунку виходить, що дитина на тиждень навчається 50-55 годин, з яких 20 -25 годин вона виконує домашнє завдання.


При таких умовах і навантаженнях виникає багато питань до тих людей, котрі створюють та затверджують освітні програми. Та на разі маємо таку картину в статистичних даних і ховати як страус голову в пісок від реалій сьогодення не варто, адже наслідки доведеться розгрібати саме батькам.


Чи варто у такому випадку пояснювати на скільки важливим є організація робочого місця майбутнього школяра ще до того як малюк піде до 1 класу?


Перше про що потрібно подумати, це меблі - адже саме вони можуть створити ергономіку робочого місця.


Організація простору для навчання та роботи - ціла наука. Завдяки дослідам було встановлено, що положення тіла людини впливає на роботу внутрішніх органів та організму в цілому.


Особливу увагу науковці звертають на підбір сидіння у співвідношенні до зросту людини та її прямої посадки, адже систематичне нехтування цими параметрами може призвести до серйозних фізіологічних порушень. Наприклад, якщо сидіння розміщено надто високо, то передня крайка стільця здавлюватиме судини, тим самим порушуючи кровообіг у кінцівках. В той самий час, якщо висоту сидіння підібрано вірно але глибина сидіння більша ніж 3/4 стегна – судини також здавлюються. Пряма спинка викликає сутулість, швидку втому хребта, а невірне співвідношення висоти посадки людини до висоти столу змушує постійно тримати напругу у плечовому поясі.


Вчені - люди такі, що люблять ставити експерименти та усе підраховувати. І не дарма. Завдяки їхнім експериментам ми знаємо що при незручному положенні людина робить до 300 великих та в середньому 1000 дрібних рухів у пошуках зручного положення за 45 хв! А швидкість втоми збільшується на 40%!


То ж завдяки дослідницьким експериментам науковцям вдалося вивести правила, які мінімізують втомлюваність людини під час навчання чи роботи за столом. Ці правила працюють однаково добре для дорослих людей і для школярів. То ж перед тим як обрати парту і стілець або крісло для першокласника рекомендуємо ознайомитись з ними.


Основні рекомендації:


1. Висота сидіння має бути такою, щоб при сидінні на ньому стопи повністю стояли на твердій поверхні.


2. Глибина сидіння має складати приблизно 3/4 довжини стегна.


3. Спинка стільця має бути вигнутою та забезпечувати підтримку поперекової та підлопаткової областей, що забезпечується її відповідними кутами нахилу.


4. Висота стільниці має бути такою, що дозволяє вільно без піднімання або опускання плечей класти передпліччя на кришку.


5. Під час писання і читання кришка столу має бути нахиленою під кутом 7-15°. Як стверджують науковці, зоровий апарат дитини формується до 12 років, тому в цей період нахил стільниці є обов’язковим. Для дітей старшого віку це не так важливо, хоча видимість під час писання або читання при нахиленому положенні краща, ніж при горизонтальному.

Ці правила і є основою для утворення стандартів ДСТУ, що поділяє дітей по зростовим групам:Отже, якщо дотримуватись цих стандартів, то за період підготовки до школи та навчання у ній, парту та стілець для школяра доведеться змінити мінімум 5 разів ( в середньому 1 заміна на 2 роки в залежності від інтенсивності зростання дитини) . Або ж придбати зростаючі меблі, що можуть змінювати висоту та підлаштовуватись під зріст дитини.


Саме такі меблі пропонує наша компанія. Зростаючі стільці з жорсткою підніжкою, що забезпечує правильне положення тіла дитини. Також в нашому асортименті є парти, що мають стільниці з можливістю зміни куту нахилу, регулювання по висоті та систему збереження. Ознайомитись з ними можна тут .

17 просмотров0 комментариев